Paykasa Kart Kullanmak Yasal Mı?

Dünya üzerinde büyük şirketler başta olmak üzere bir çok firmanın web sitesinde online ödeme kolaylığı sağlayan Paykasa, yasal bir ön ödemeli karttır. Sadece bunun belli koşulları vardır. Çünkü Paykasa kullanımının yasal olduğunu söyleyebilmek için öncelikli olarak güvenli bir Paykasa firması tercih ettiğinizden kararlı olmalısınız. Yine Paykasa kullanımının temel mantığı, kart bilgilerini paylaşmadan ödeme yapmak olduğundan, resmi bayilerden alışveriş yapıldığı sürece yasadışı bir vaziyet söz konusu olmayacaktır.

Bu tarz şeylerin yanı sıra Paykasa satın aldıktan sonra bakiyenin yasadışı sitelerde kullanılması da oldukça önemlidir. Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece Paykasa satın alma ve kullanmanın yasal olup olmadığı ile ilgili şüpheye düşmenize gerek kalmaz. Ayrıca Paykasa tutarı ile banka üzerinden havale yapılabiliyor olması, aslında bu kartın kullanımının yasal bulunduğunu kanıtlamaktadır. Çünkü bankalar tek bir sistem üzerinden hareket ederler. Bu yüzden de yasadışı bir vaziyet söz mevzusu olduğunda herhangi bir işlem yapılmasına izin vermezler.

 

Sonuç olarak Paykasa kullanımının yasadışı olduğu yanlış bir düşüncedir. Ek olarak Paykasa yalnız ülkemizde değil, dünya genelinde kabul görmüş bir ön ödeme sistemdir. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile Paykasa satın alabilir ve online alışverişlerinizde dilediğinizce kullanabilirsiniz.