Paykasa´nın Merak Edilen Özellikleri

Paykasa, özellikle İnternet ortamından yürütülen ödeme işlemlerinde kullanılan güvenilir bir ödeme yöntemidir. Kredi kartı bulunmayan veya kart bilgisi vermek istemeyen kişiler tarafından da sık sık tercih edilmektedir.
           

 Paykasa’nın Özellikleri Nelerdir?

 
 İngiliz merkezli bir firma tarafından satışa sunulan paykasa, genelde 19 haneden oluşan bir sanal karttır. Bu haneler değişken sıralamadaki harf ve rakamları içermektedir. Ayrıca paykasalar tek kullanım özellikte olduğu için oldukça da kullanışlı sayılmaktadır. Buna göre kart yalnızca bir işlemde kullanıldıktan sonra geçerliliğini kaybetmektedir.
 

 Paykasa Hangi Platformlarda Kullanılmaktadır?

 
 Kullanıcısına elektronik para hizmeti sağlayan paykasa çok sayıdaki platformda ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Paykasanın geçerli olduğu ortamlar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.
 -E-ticaret Siteleri
 -Oyun Platformları
 -Alışveriş Siteleri
 
 Paykasa Fiyatı Nedir?
 
 İnternet üzerinden ya da mobil yollar ile ödeme yapılabilen paykasa fiyatları belirgin bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Buna göre tek kullanımlık kartın minimum değeri 90 Türk Lirası’dır. Bu değeri artırmak isteyenler için ise üst limit 1197 Türk Lirası değerindedir. Piyasaya sunulan kart tutarları ise Euro kuru üzerinden belirlenmektedir.